Spajanje ADSL uređaja

Pravilno spajanje ADSL uređaja

Spajanje ADSL uređaja i rad ADSL modema uvelike ovisi o kućnoj instalaciji, pogotovo kada su u pitanju veće brzine. Telefonski kabel iz utičnice se utakne u LINE na razdjelniku. Na razdjelniku imamo dva priključka na izlazu. Fiksni telefon ili bežična telefonska baza spojena je na PHONE priključak. Vaš ADSL uređaj spojen je na ADSL MODEM priključak Ako imate dva telefona, potreban vam je DODATNI razdjelnik. Pod pretpostavkom da imate dodatni telefonski aparat u drugoj prostoriji, kako bi spriječili smetnje ADSL-a, potrebno je u drugoj prostoriji postaviti dodatni razdjelnik prije telefonskog aparata. Ovo bi trebao biti jednostavan postupak, ali ipak, ako niste sigurni u potpunu povezanost ADSL uređaja, obratite se stručnjacima za ovo područje.

Kako provjeriti ispravnost veze ADSL uređaja?

Ukoliko dođe do prekida internet veze (prekid veze) ili potpunog prekida interneta, možete provjeriti ispravnost veze ADSL uređaja. Za početak, u trenutku prekida veze pogledajte stanje DSL lampice na modemu. Na nekim modemima ovo svjetlo se naziva ADSL. Ako ta lampica počne treperiti, to je znak da postoji prekid DSL sinkronizacije – prekid DSL signala i to uzrokuje prekid. Ako ta lampica ne svijetli, nema DSL signala na modemu i to je sigurno uzrok problema. Budući da DSL signal dolazi preko telefonskog kabela od DSLAM uređaja preko vaše kućne instalacije, razdjelnika do modema, trebali biste provjeriti da kod vas nema problema. Ono što se ne smije dogoditi u vašoj kućnoj instalaciji je sljedeće:
– Ne smijete imati kabel koji je oštećen, produžen, zalijepljen, nagažen.
– Treba izbjegavati kabele dulje od 5 m s malim poprečnim presjekom žice jer stvaraju prigušenje
Promjena tropolne utičnice – “rašlje”. Umjesto ove vrste utičnice, postavite običnu “žabu krastaču”.
– Nijedan uređaj ne smije biti spojen prije razdjelnika

Spajanje ADSL uređaja

Spajanje ADSL uređaja

Postupak i problemi pri povezivanju ADSL uređaja

Uvođenje ADSL priključka vrši se u telefonskoj centrali, dok je spajanje ADSL uređaja kod korisnika vrlo jednostavno. Dapače, ako korisnik ima jedan telefonski priključak u stanu ili tvrtki, sve je gotovo za nekoliko minuta – kabel koji vodi iz zida se spaja na LINE ulaz razdjelnika, postojeći telefonski uređaj se spaja na PHONE izlaz razdjelnik (pazite da ne zamijenite ova dva kabla – telefon će raditi normalno, ali ADSL neće) i spojite ruter ili USB modem na preostali izlaz. Nakon spajanja na računalo sve je spremno za pristup internetu.

Problem nastaje ako je u stanu ili tvrtki više telefona paralelno spojenih na istu liniju. Prirodno rješenje, ugradnja razdjelnika i ADSL modema u prostoriju u kojoj se nalazi računalo, može dovesti do problema. Takva konfiguracija omogućit će rad pristupa Internetu, ali drugi telefon i faks neće ispravno raditi – vjerojatno će se čuti šištanje ili čak neće biti prepoznatljivog signala. Nadalje, kad god jedan od tih uređaja zazvoni, ADSL veza će najvjerojatnije “pasti” i bit će (automatski) ponovno uspostavljena tek kada telefon zazvoni i (neuspjeli) razgovor bude gotov.

Koja je razlika između modema i rutera?

Usmjerivač razdvaja, ali i povezuje dvije računalne mreže. Omogućuje promet između više računalnih mreža, zbog čega je usmjerivač mrežni uređaj. Jednostavnije rečeno – ruter u vašem kućanstvu je s jedne strane spojen na internet, a s druge na vašu privatnu lokalnu mrežu. Zahvaljujući njemu, možete spojiti više uređaja na internet, sigurno, budući da svi routeri imaju neki oblik integrirane fizičke zaštite.

АДСЛ модем је неопходан да би телефонски саобраћај могао несметано да се одвија преко телефонске парице, уколико користите АДСЛ интернет, или преко коаксијалног кабла (кабловски интернет). Модем је неопходан како бисте на Интернету могли да се повежете преко телефонских парица или преко телевизијског коаксијалног кабла.

Uglavnom su svi uređaji koje dobijete nakon što se odlučite za neku od usluga davatelja zapravo kombinacija više uređaja. Dakle, kada dobijete uređaj za pristup internetu, to je obično i router i modem, a odnedavno je postalo standardno da služi kao WiFi AP.

Ukoliko niste zadovoljni dobivenim uređajem za internetsku vezu, moguće ga je zamijeniti, ali isključivo drugim uređajem istih mogućnosti. Drugim riječima, ADSL modem je zamijenjen drugim ADSL modemom. Ako mijenjate kabelski modem, zamjenjujete ga drugim kabelskim modemom.

Pronađite certificirane izvođače: Registar izvođača
Narudžbe za tvrtke/obrtnike: Tražene usluge
Opišite posao koji treba obaviti. Pokušajte dati što više informacija: Nova objava

Pin It on Pinterest

Treba li vam usluga, izvođenje radova?
Besplatno ispunite naš jednostavni obrazac i tvrtke/obrtnici registrirani kod Bellcoma automatski će dobiti zahtjev za novom uslugom.
Besplatno se registrirajte i objavite potrebnu uslugu

Kao tvrtka/obrtnik neprestano morate tražiti nove klijente i poslove. S Bellcomom vam je ovo puno lakše. Registrirajte se i uskoro ćete dobiti nove zahtjeve iz svoje regije ili iz cijele Hrvatske
Besplatna registracija za tvrtke/obrtnike

Ako ste već registrirani na Bellcom-hrvatska.com, prijavite se klikom na gumb ispod
Login