Kada je potreban popravak perilice posuđa?
Ako perilica posuđa ima začepljen odvod ili dovod vode, ne grije vodu, preskače programe prilikom pranja ili ima neki drugi kvar, trebali biste pozvati tehničara. Perilice posuđa potrebno je redovito održavati kako bi im se produžio vijek trajanja. Redovito održavanje uključuje čišćenje filtera i mlaznica, korištenjem odgovarajućih sredstava za pranje posuđa. Također, kako bi perilica posuđa radila bolje, potrebno je ukloniti komadiće hrane s tanjura i tava. Obavezno slijedite shemu slaganja posuđa u stroj. Ako sve napravite kako treba, nećete često trebati servisera za perilice posuđa. Ako u vodi ima puno kamenca, potrebno je ugraditi pročistač vode. Kamenac utječe na rad grijača sudo mašine i kvalitetu pranja posuđa. Ukoliko imate problema s perilicom posuđa, traženi servis možete objaviti na bellcom-hrvatska.com.
Koje pripreme treba napraviti prije popravka perilice posuđa?
Popravak perilice posuđa bolje je prepustiti kvalificiranom majstoru. Ako i dalje želite sami tražiti uzrok, prvo morate isključiti stroj iz napajanja. Zatim pogledajte korisnički priručnik. Ovdje su navedeni uobičajeni izvori pogrešaka. To vam može pomoći da pronađete rješenje ili barem suzite gdje bi mogao biti problem.
Perilica posuđa se ne uključuje
Ako se vaša mašina za pranje sudova ne uključuje, postoji nekoliko koraka koje možete poduzeti da biste otklonili ovaj problem. Provjerite vezu sa napojnim kablom: je li ispravno povezan i da li je potpuno umetnut u stroj za pranje sudova, provjerite vezu na zadnjoj strani stroja za pranje sudova. Provjerite je li utikač kabela pravilno umetnut u utičnicu. Ukoliko ste to uradili, provjerite ima li u utičnici struje ukopčavanjem nekog drugog električnog uređaja, na primjer lampe. Ukoliko utičnica ne radi, utikač stroja za pranje sudova ukopčajte u utičnicu pored nje, ukoliko imate duplu utičnicu, i pokušajte ponovo. Provjerite je li reagovala FID sklopka (zaštitni uređaj diferencijalne struje) ili je pregoreo kućni osigurač električnog kola. Mrežni osigurač i FID sklopka (zaštitni uređaj diferencijalne struje) osmišljeni su za vašu sigurnost i reaguju ukoliko dođe do preopterećenja ili kratkog spoja u električnom kolu. Provjerite jesu li drugi uređaji u električnom kolu izazvali preopterećenje.
Mašina za pranje sudova ne pere pravilno
Jedan od glavnih razloga zbog kojih sudovi ostaju prljavi nakon ciklusa jeste nepravilno rastvaranje tableta u strojevima za pranje sudova. Da biste provjerili da li je to problem s kojim se suočavate, locirajte poslužavnik za tabletu, koji služi kao držač tablete u stroju za pranje sudova, i provjerite da li se potpuno rastvorila. Brizgaljke moraju imati mogućnost da se slobodno okreću i ne sme biti naznaka blokade u mlaznicama brizgaljke. Ako se čini da su blokirane, koristite pincetu ili čačkalicu da biste očistili ostatke. Blokirane brizgaljke neće moći pravilno distribuirati vodu, što će spriječiti rastvaranje tableta u strojevima za pranje sudova. Filter stroj za pranje sudova konstruisan je tako da uhvati prljavštinu i naslage sa sudova ili predmeta koji se peru u stroju. Ako se filter zatvori, protok vode u aparatu će biti prekinut i mašina za pranje sudova više neće ispravno funkcionirati. U nekim slučajevima, prljavština se može ponovo dospeti na posuđe ili predmete koji se peru u mašini.
Mašina za pranje sudova ne prima vodu
Ukoliko vaša mašina za pranje sudova ne dobije ni malo vode, prva stvar koju treba da uradite je da provjerite priključak za vodu. Priključak treba omogućiti protok vode od najmanje 10 L u minuti. Jednostavno označite kofu i postavite je ispod priključka za vodu kako biste provjerili protok vode. Ukoliko to nije uzrok, obratite se serviserima jer je vjerojatno vrijeme za popravku strojeva za pranje sudova.